aed
div.post.online.st-answer-admin, div.post.st-answer-admin { background-image: url(https://i.servimg.com/u/f39/18/22/09/39/admin-10.png)!important; background-position: right bottom; background-repeat: no-repeat; }
Ακτιβιστές
Gamatos (2920)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
SCZI (1799)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
Rock'n'Trolla (1690)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
lOlman (1537)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
Technical Supporter (1393)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
Voks (1043)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
B-Colt (994)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
rebelos (812)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
Μurderer (710)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 
YuGo007 (608)
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Df411Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Dg21010Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fg11110 

Πρόσφατα Θέματα
» Καλώς σας βρήκα
από Gamatos 10/11/2015, 12:36

» Προβλήματα του φόρουμ
από alekoshacker 30/1/2014, 12:56

» Tomb Raider
από Rock'n'Trolla 20/8/2013, 18:04

» Αντιρατσιστικός νόμος... χάρη στα ζώα επιβιώνουν τα κτήνη
από Rock'n'Trolla 20/8/2013, 18:03

» uploade.net
από alekoshacker 25/5/2013, 15:26

» Τρομακτικες ιστοριες - Αστικοι μυθοι
από litsatrendy7 14/5/2013, 04:11

» Πρόστυχα και πονηρά ανέκδοτα #3
από thanos71 10/5/2013, 03:42

» Πετρέλαια και ΑΟΖ... το μεγάλο "δούλεμα"!!
από dimig 10/4/2013, 02:37

» Η "μητέρα" όλων των μαχών
από dimig 3/4/2013, 07:30

» Pips/Ranks όπως το IPB [Για όλα]
από Mastersly 23/3/2013, 14:51

Βοήθησε όπως μπορείς
για να παραμένει η Παρέα
στο χώρο αυτό

Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Donate
Περαστικός - 0
Νέος Χρήστης - 20
Μέλος - 50
Κάτοικος - 150
Πρεσβύτερος - 300
Βετεράνος - 500

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

gran_5

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Με αιφνιδιαστική έφοδό της η Αστυνομία, συνέλαβε...
6 άτομα που φέρονται ως διαχειριστές της ιστοσελίδας gamato.info. Ασύλληπτοι παραμένουν οι δύο "εγκέφαλοι" της ιστοσελίδας, που είναι Ολλανδοί.
Από την συγκεκριμένη σελίδα -που κατά την Αστυνομία θεωρείται ο μεγαλύτερος αγωγός πειρατείας ταινιών,μουσικής και λογισμικού στην Ελλάδα- μπορούσε οποιοσδήποτε να "κατεβάσει" δωρεάν ταινίες, μουσική ή προγράμματα υπολογιστών.
Η σελίδα είχε 850.000 μέλη, ενώ είχε καθημερινά 16.000.000 "χτυπήματα"!
Είναι χαρακτηριστικό ότι μέσω του gamato.info "κατέβασαν" το περίφημο βίντεο της Τζούλιας Αλεξανδράτου περισσότεροι από 900.000 χρήστες.
Η αστυνομία προχώρησε στις συλλήψεις μετά από μηνύσεις που είχαν υποβάλει τουλάχιστον 10 εταιρείες από τον χώρο του κινηματογράφου, της μουσικής βιομηχανίας και της πληροφορικής, οι οποίες υπολογίζουν ότι έχασαν τα τελευταία 7 χρόνια από διαφυγόντα κέρδη, περίπου 1 δισεκατομμύριο.
Ανάμεσα στους συλληφθέντες είναι ένας στρατιωτικός από τη Βόρειο Ελλάδα, ένας μουσικός και ένας ζαχαροπλάστης.
Εναντίον τους, αλλά και γιά ακόμη 5 άτομα που δεν έχουν συλληφθεί, σχηματίστηκε δικογραφία.
Σύμφωνα με τον νόμο περί πειρατείας, υπόλογοι είναι όχι μόνον οι διαχειριστές, αλλά και οι χρήστες του gamato, ωστόσο παραμένει στην διακριτική ευχέρεια του εισαγγελέα αν θα ασκηθούν διώξεις

????????

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


Skata gamw ti malakia tous mesa... Twra ti tha kanoume... Varethika !!

lOlman

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
lOlman
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



re gamoto mn koitate mono tn parti sas,,,,,,,,,,,,
koitaxte kai afta ta palikaria pou einai mesa!!!

Rock'n'Trolla

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Rock'n'Trolla
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 5R3dj



Kala nai ntaksei kai exoun tin entyposi oti tha plirosoume 20e gia ena cd pou tha to akousoume to polu 7 fores h' eisitirio sto cinema gia na doume mia tainia pou mporei na mas vgei mapa h' 70e gia ena logismiko h' ena paixnidi..... Kleiste olwn ton kosmo fulaki reeee epeidei ekane upload kai download optikoakoustiko uliko. Afiste omws eleu8ero to politiko o opoios kataxrastike dimosio xrima, pire mizes kai extise authereta, episis afiste eleurous kai tous megalo-emporous narkwtikwn pou odigoun sto thanato toses ekatontades kosmo alla sta paparia sas esas sas endiaferei i katapolemisei tis peiratias. Exete kanei ena kratos MPOURDELO me tis lamogies sas kai tin ANIKANOTITA sas alla ekei eseis kolima me to pws tha katapolemisete tin peiratia..
KOITAXTITE STON KATHREUTI KAI ANARWTITHITE POSO MALAKES EISTE
auta apo emena, sugnwmi an sas kourasa

Gamatos

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Gamatos
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fw3MC



Δεν κούρασες ίσα ίσα ότι πρέπει,,,ρε τους xxxxxx να πάνε ομόνοια εκεί να καθαρίσουν τα xxxxxxx!!!

gran_5

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


ola gia to simferon ginonte re paidia ti na leme

lOlman

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
lOlman
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



afou itan kala paideia re gamoto,,, krima kai pali krima

YuGo007

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
YuGo007
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



gia na min dior8oso ola ta post edo ... mporoume toulaxiston na MILAME KOSMIA ??? den imaste oloi enilikes edo kai oute mporoume na ipoxreosoume opion diavazei sto forum na anexete tin glossa mas ... ektos na 8elete na to kanoume + 18 to forum ...

Gamatos

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Gamatos
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 Fw3MC



Ευχαριστώ Yugo δεν ξέρω τι χαπάκια πήρα σήμερα,,, :rec:

YuGo007

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
YuGo007
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



Τις τελευταίες ώρες με την ιστοσελίδα (torrent site) gamato.info περίεργα γεγονότα διαδραματίζονται. Η ιστοσελίδα προσφέρει στους χρήστες της τη δυνατότητα να «κατεβάζουν» δωρεάν ταινίες, μουσική και αρχεία.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι σε εξέλιξη βρίσκεται αστυνομική επιχείρηση για τη σύλληψη των διαχειριστών του ιστότοπου σε Αθήνα, Ρόδο και Θεσσαλονίκη, γεγονός που μέχρι τώρα δεν επιβεβαιώνεται από το αρχηγείο της ΕΛΑΣ και τη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης.

Όμως, φίλοι και χρήστες του gamato.info, μέσω blog και forum, μιλούν για τρεις συλλήψεις στην Αθήνα, τρεις στη Θεσσαλονίκη και μία στη Ρόδο, έπειτα από μήνυση που κατέθεσε εταιρεία προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων και δικαιωμάτων δημιουργών στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για καταπάτηση της πνευματικής ιδιοκτησίας και τον διαμοιρασμό υλικού χωρίς την άδεια των δημιουργών.

Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, οι συλλήψεις έγιναν στο πλαίσιο του αυτοφώρου, μετά από έρευνες σε σπίτια και γραφεία, όπου κατασχέθηκαν υπολογιστές, και οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα.

Το gamato.info, το μεγαλύτερο torrent site στην Ελλάδα, όμως τις τελευταίες ώρες δεν λειτουργεί, γεγονός που ενισχύει τη φημολογία για το μπαράζ συλλήψεων των διαχειριστών του.

Πηγή: http://www.sportime.gr

????????

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


nai re seis ki ekeinous tous eida ola ta eida kai mou anevainei to aima sto kefali !! Den antexw allo to vallane sto mati oi malakes kai to kleisane !! Aaaa na kai giati o tsatali1 aposyrthike prin kala kala kleisei... kati iksere o anthrwpos... Twra me ta palikaria ti kanoume ? Ti tha ginei ? Tha fane .|. ?? Skata ! Ola SKATA pane aftin tin vdomada min arxisw na lew giati the arxisw na rixnw kandilia kai tha mou anevei kai i piesh... Krima gia ta paidia !!

Technical Supporter

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Technical Supporter
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



Ένα έχω να πω.Ήμουν κι εγώ μέλος του gamato.info και δεν είχα ανεβάσει αρκετά τορεντ.Το γαμάτο δεν πέθανε ποτέ και ούτε πρόκειται όσο υπάρχουμε εμείς που το υποστηρίζουμε.
Για να σας ενημερώσω καλύτερα το γνωστό gamato.info έχει επιστρέψει εδώ και κάποιες μέρες πάνω σε έναν ιταλικό server :-) : http://www.gamato.it/
Πραγματικά δεν έκλεισε και το σχεδιάζουν λόγω του ότι ήταν μπερδεμένα τα τορεντ και η σελίδα κάπως χάλια.Ένα έχω να πω.Όσο πιο πολύ εξαγριώνουν τον κόσμο τόσο χειρότερα γι'αυτούς.
1 θα κλείνουν 10 θα ανοίγουν!!!Αυτά από εμένα.

YuGo007

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
YuGo007
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



μην μπερδεύεστε !! το gamato.it δεν είναι το gamato.info !! για να μην το κουράσουμε το θέμα!! αν θέλανε να αλλάξουν απλά server τα torrents θα παραμένανε !!! και η σελίδα δεν θα ήταν τόσο μπάχαλο !! θα κρατούσανε έστω την δομή !! τον server μπορεί να τον έκλεισε η δίωξη αλλά back up αποκλείεται να μην είχε κανένα μέλος του staff τους !! ή και να μην είχαν θα βρίσκανε από την εταιρία που πληρώνανε για τον server !!

Technical Supporter

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Technical Supporter
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



To gamato.it το έφτιαξαν αυτοί που διαμαρτηρήθηκαν για το κλείσιμο του gamato.info

YuGo007

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
YuGo007
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



Yes αλλά όχι ότι είναι οι ιδιοκτήτες του gamato.info ... το άλλο το ήξερα !! διαβάζω συνέχεια το τρωκτικό !

Technical Supporter

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Technical Supporter
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



μα δεν είπα κάτι για ιδιοκτήτες του gamato.info για δες το νέο μου ποστ gamato.it

YuGo007

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
YuGo007
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



το διάβασα :D

PostBanker

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


και εγω

????????

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


Εγω γαμαω την αστυνομεια και την διωξη πνευματικων δικαιωματων Angry
δεν γινεται αυτο το πραγμα ρε παιδια να πηγαινω να αγοραζω ενα cd με τραγουδια το οποιο να εχει πανω 10 τραγουδια και να θελουνε 10 ευρω για αυτο,
εγω προσωπικα προτιμαω την ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ 1000 ΦΟΡΕΣ.
ΑΝ ΤΟΛΜΙΣΟΥΝΕ ΝΑ ΞΑΝΑ ΚΛΙΣΟΥΝΕ ΤΟ IGAMATO,INFO ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΣΕΙ !

lOlman

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
lOlman
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



1ον. δεν υπάρχει δίωξη πνευματικών δικαιωμάτων
2ον αλλα και ουτε διαλογος.. κοροιδευει
3oν και το CD κανει παραπανω... κοροιδευει
και ηρεμηστε λιγο γιατι σε λιγο 8α πουμε οτι η πειρατια ειναι νομιμη...
δεν λεω οτι δεν ειμαι πειρατης ειμαι και παραπολυ μαλιστα αλλα ειμαι γιατι δεν εχω λευτα και γιατι βρισκω πραγατα που δεν μπορω να βρω στην γειτονια μου...
οσο για την αστυνομια δεν νομιζω οτι φτεει, η αστυνομια παιρνει την καταγγελια η την μυνιση που εχει ασκησει καποιος αλλος(ΕΠΟΕ) και μονο τοτε συλλαμβανει...

Technical Supporter

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Technical Supporter
Έκλεισαν το gamato.info - Σελίδα 2 FTKuk



Είμαι πειρατής λέει x0aax0 κι εγώ είμαι ο Τζακ Σπάροου αν το πας έτσι γιατί το μόνο αυθεντικό που έχω είναι τα windows 7 κι αυτό επειδή πήρα το pc καινούριο και μου τα δώσανε δώρο.
Όσο για αυτό που είπες ότι δεν έχεις λεφτά δεν είσαι ο μόνος φίλε.Όλη η Ελλάδα έτσι πως έγινε δεν έχει λεφτά.Και δεν είναι ντροπή να λες ότι δεν έχεις λεφτά γιατί δεν φταις εσύ (γενικά απευθύνομαι)
αλλά το κράτος το οποίο κλέβει.Και στο λύκειο έχουν βάλει αρχές οικονομίας μάθημα.Ας το αλλάξουν κι ας το κάνουν: Πως να κλέψετε το κράτος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2



Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης


© 2009-2013 Parea.Biz Με επιφύλαξη παντός δικαιώματος.