aed
div.post.online.st-answer-admin, div.post.st-answer-admin { background-image: url(https://i.servimg.com/u/f39/18/22/09/39/admin-10.png)!important; background-position: right bottom; background-repeat: no-repeat; }
Ακτιβιστές
Gamatos (2920)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
SCZI (1799)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
Rock'n'Trolla (1690)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
lOlman (1537)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
Technical Supporter (1393)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
Voks (1043)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
B-Colt (994)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
rebelos (812)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
Μurderer (710)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 
YuGo007 (608)
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Df411Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Dg21010Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fg11110 

Πρόσφατα Θέματα
» Καλώς σας βρήκα
από Gamatos 10/11/2015, 12:36

» Προβλήματα του φόρουμ
από alekoshacker 30/1/2014, 12:56

» Tomb Raider
από Rock'n'Trolla 20/8/2013, 18:04

» Αντιρατσιστικός νόμος... χάρη στα ζώα επιβιώνουν τα κτήνη
από Rock'n'Trolla 20/8/2013, 18:03

» uploade.net
από alekoshacker 25/5/2013, 15:26

» Τρομακτικες ιστοριες - Αστικοι μυθοι
από litsatrendy7 14/5/2013, 04:11

» Πρόστυχα και πονηρά ανέκδοτα #3
από thanos71 10/5/2013, 03:42

» Πετρέλαια και ΑΟΖ... το μεγάλο "δούλεμα"!!
από dimig 10/4/2013, 02:37

» Η "μητέρα" όλων των μαχών
από dimig 3/4/2013, 07:30

» Pips/Ranks όπως το IPB [Για όλα]
από Mastersly 23/3/2013, 14:51

Βοήθησε όπως μπορείς
για να παραμένει η Παρέα
στο χώρο αυτό

Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Donate
Περαστικός - 0
Νέος Χρήστης - 20
Μέλος - 50
Κάτοικος - 150
Πρεσβύτερος - 300
Βετεράνος - 500

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Nukem

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Καλησπέρα,

Έχω ένα πρόβλημα. Έχω έναν Sony VAIO με τα Windows 7 και μου έτυχε κάτι σήμερα.. Πήγα να μπω σε ένα Browser Game αλλά και στο Youtube Και μου έβγαζε πρόβλημα, έλεγε ότι ήθελε αναβάθμιση ένα Shockwave και το Java.Μόλις, λοιπόν, εγκατέστησα το Java μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε ότι για να ολοκληρωθεί έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση.Έτσι, εγώ το τερμάτισα και το ξανά άνοιξα και μόλις μπήκα είδα ότι έχει κάτω την μπάρα των Κλασσικών Windows Και αν και το έκλεισα και το ξανά άνοιξα αρκετές φορές δεν επανήλθε η κανονική, των Windows 7. Να ενημερώσω πως συνέβη κάμποσες φορές στο παρελθόν αλλά με 1-2 ή και 3 επανεκκινήσεις διορθωνόταν.Μάλιστα, χθες κιόλας σκέφτηκα ότι έχει να το πάθει καιρό αυτό. Γιατί μπορεί να γίνεται αυτό;

Nukem

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


Ναι, έχουμε Recovery Disks! Δεν θέλει να κάνει ο αδερφός μου όμως.. -.-'

SCZI

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
SCZI
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 FdoAT



Κατέβασε μία αυτό το θέμα και δοκίμασε αν το φορτώνει κανονικά ή όχι.

http://pegass.deviantart.com/art/Windows7-Black-Transparent-123343850

Nukem

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


Δηλαδή; Δοκίμασα το θέμα blacksparent που έχει να βάλω αλλά πάλι δεν έγιναν γουιν 7!

SCZI

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
SCZI
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 FdoAT



Αφού ούτε τροποποιημένο θέμα δεν το άλλαξε, δε νομίζω να γίνεται..
Εκτός και αν θέλεις να πειραματιστείς και να δοκιμάσεις και το WindowBlinds.

Nukem

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


Πρίζω τον αδερφό μου να κάνουμε recovery.. Βρε παιδιά, μου είπε να του βρω έναν τρόπο να κρατήσει όλα τα αρχεία που θέλει και ξεκινάμε όποτε θέλω το recovery. δεν έχουμε εξωτερικό σκληρό και το stick μας είναι μόνο 4gb.. Είναι μερικά προγράμματα και αρχεία που θέλει να μην επηρεαστούν, να τα αποθηκεύσει κάπου. Τι να κάνει;

Gamatos

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Gamatos
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Fw3MC



Εδώ δεν λύνουμε το τι θα κάνετε, βρείτε τα μόνη σας. Ο SCZI είπε ξεκάθαρα.

Υ.Γ. Στείλε τον μπρο σου να πάρει DVD σε κανένα γειτονικό Vid.Club rabbit

SCZI

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
SCZI
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 FdoAT



Δοκιμάστε το WindowBlinds που σου είπα παραπάνω.
Τώρα για backup, υπάρχει και η άλλη λύση, εγγραφή σε dvd.
Ξέρω, χρονοβόρο και κουραστικό, αλλά τι να κάνουμε..

Nukem

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές


Συγγνώμη παιδιά, ξέχασα.. Μίλησα με την υποστήριξη. Μάλλον θα κάνω Format

Ευχαριστώ και τους 2 για την βοήθεια. Μπορείτε να το κλειδώσετε! :)

Technical Supporter

ΦώτοΝτοσιέΕπαφές
Technical Supporter
Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 FTKuk



Καλημέρα, βασικά buckup μπορείς να κάνεις χωρίζοντας τον σκληρό σου για να αποθηκεύσεις εκεί πιο γρήγορα αυτά που θες.

Θα ήθελα όμως να δοκιμάσεις κάτι πριν το φορματ.

Πήγαινε πίνακα Ελέγχου.

Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 D7zr69x

Μετά Σύστημα και Ασφάλεια.

Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Bveaszw

Πάτα "Σύστημα".

Έπειτα στο πλάι αριστερά πάτα Προχωρημένες ρυθμίσεις συστήματος.

Πήγαινε στην καρτέλα "Προχωρημένες".

Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Cyugalm

Πήγαινε προς τα κάτω στην λίστα και στο κάτω μέρος έλεγξε ότι το στοιχείο "Χρήση Visual Styles στα Windows και τα κουμπιά" έχει ελεγχθεί. Εάν αυτό δεν είναι επιλεγμένο, το θέμα των Windows 7 θα κολλήσει στο "κλασικό" για μεγάλο χρονικό διάστημα, επειδή αυτό απενεργοποιεί εντελώς την Aero εμφάνισή.

Πρόβλημα με τα Κλασσικα Windows - Σελίδα 2 Cbcdkyb

Δοκίμασε το και περιμένω αποτελέσματα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2



Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης


© 2009-2013 Parea.Biz Με επιφύλαξη παντός δικαιώματος.